مکان های تاریخی و گردشگری و تفریحی شهر تهران

تهران بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایران است. شهری در دل دامنه رشته کوه های البرز که از هرجای شهر، اگر آلودگی هوا اجازه بدهد، قله با شکوه و زیبای دماوند خودنمایی می کند. تهران پر از عمارت های تاریخی و بوستان های قدیمی است که امروزه در میان حجم زیادی از خانه های مسکونی، بزرگراه ها و خیابان ها کاملا محو شده و دیگر زیبایی و شکوه گذشته خود را از دست داده اند.

به طور کلی تهران مرکز سیاسی، اقتصادی و اداری ایران است؛ جایی که تمام اداره ها و سازمان های اصلی دولتی و خصوصی در آن قرار گرفته و باعث گسترش بی رویه جمعیت و همچنین شلوغی بیش از حد این شهر شده اند. این شهر قدیمی از دوره قاجاریه رونق گرفت و اکنون تنها نام تهران را با خود به یدک می کشد؛ چراکه امروزه بخش عمده ای از جمعیت این شهر را مهاجران شهرها و شهرستان های دیگر نقاط کشور تشکیل داده اند. تهران دارای موزه های بسیار زیبا و ارزشمند، بوستان های زیبا و عمارت های تاریخی بسیار قدیمی و خاص است که هریک از جاذبه های اصلی گردشگری این شهر بزرگ به حساب می آیند.

پایتخت ایران برای همه ایرانی‌ها جذابیت دارد؛ مهم نیست که ساکن این شهر باشید و یا مسافر زیرا تهران شهری است که از هر گردشگری دل می‌رباید. خیابان‌های این شهر هر کدام رازی در خود دارد؛ حکایت مردمانی که زمانی افت و خیزهای زندگیشان را در بالا و پایین این محله‌ها تجربه کرده‌اند شنیدنی است. در صفحه تهرانگردی ما به شما می‌گوییم که چه نقاطی از شهر را باید بگردید و چه بخش‌هایی را نباید از دست بدهید تا پایتخت و داستان‌های آن را مثل کف دستتان بشناسید.

کانال باب همایون

پست های پرطرفدار

دانلود روزنامه ها